Özel Seçkin Okulları Tarihçesi

 

 

Özel Seçkin Okulları, eğitimde yeni atılımları gerçekleştirme düşüncesinin bir ürünü olarak, Rıfat Ayalp ve İbrahim Kaçıran tarafından Haziran 1995´te kurulmuştur. Aynı yıl Anaokulu ve İlköğretim Okulları olarak kurum açma izni alınmış ve okulumuz Türk Milli Eğitim sisteminde hizmet vermeye başlamıştır. 1997 yılında Sibel Akan kurucu olarak "Seçkin" ailesine katılmıştır.


06.09.1997´de, 23 Nisan Mah.42 No´lu Sok.No:13´teki binada görkemli bir açılış yapılmış, 260 öğrenciyle birlikte eğitim öğretime yeni bir soluk, yeni bir heyecanla devam edilmiştir.

2000 - 2001 eğitim - öğretim yılında Osmangazi Mah.52 No´lu Sok.No:13 Şehitkamil adresinde kendi binasında hizmet vermeye başlamıştır. Çok kısa bir sürede büyük bir gelişme gösteren okulumuz, 2001 - 2002 eğitim - öğretim yılında lise kurum açma izni almış ve bünyesine Özel Seçkin Lisesini de eklemiştir.


Atatürk´ün " Okul; genç beyinlere, insanlığa saygıyı, millet ve ülkeye sevgiyi, bağımsızlık onurunu öğretir." sözünü kendisine ilke edinen okulumuz, bu düşünce doğrultusunda, yürekleri insan ve vatan sevgisiyle dolu, özgür bireyler yetiştirme azmi ile gelişmesini sürekli devam ettirmiştir.


Seçkin Okulları olarak bizler okul öncesi eğitim sınıflarımızda, çocuklarımızın sosyal, duygusal ve bilişsel düzeylerini geliştiriyor, onlara ne kadar önemli bireyler olduklarını hissettiriyoruz. İlköğretim sınıflarında öğrencilerimizin iyi birer vatandaş olmaları için gerekli temel bilgi, beceri ve alışkanlıkları kazandırıyor; öğrencilerimizi ilgi ve yetenekleri yönünde yetiştirerek hayata ve üst öğrenime hazırlama görevimizi gerçekleştiriyoruz.


Lise sınıflarımızda öğrencilerimizin ilgi ve becerilerini geliştirerek; onları kendisiyle ve çevresiyle barışık, bilgi beceri birikimini sağlamış, iş birliği ve takım çalışmasına yatkın, duyarlı ve sevgi dolu bireyler olarak yaşama ve yüksek öğretime hazırlıyoruz. Amacımız öğrencilerimizin her birini yüksek öğretime göndermektir. Bunu başaracak inançta ve güçteyiz.

Bizler " Seçkin " bir geleceğin " Seçkin " bireylerle kurulacağına inanıyoruz. Bu düşünceden hareketle eğitim - öğretime gönül verdik, projelerimizle büyük Türk milletinin hizmetine kendimizi adadık.