Özel Seçkin Koleji Öğrencilerine İlk Yardım Semineri Verildi

Özel Seçkin Koleji ve Medical Park Gaziantep Hastanesi işbirliğiyle, Eğitim Hemşiresi Nurten Göçmen 1-7 Mayıs Trafik ve İlk Yardım Haftası nedeniyle Özel Seçkin Koleji öğrenci ve öğretmenlerine yönelik ilk yardım, temel yaşam desteği, böcek sokması ve hayvan ısırmalarında yapılabilecek ilk yardım teknikleri semineri düzenledi.

Seminerde öğrencilere ilk yardım müdahaleleri ve can kurtarma ile ilgili çeşitli bilgiler verilirken, bazı yöntemler ise uygulamalı olarak anlatıldı. Düzenlenen bu seminer ile birlikte öğrencilerin günlük yaşamlarında karşılaşacakları kazalara karşı neler yapabileceklerinin bilgisi verildi. Can kurtarmada ilk yardımının önemini de anlatan konuşmacılar, daha sonra öğrencilere ilk yardım yöntemlerini uygulamalı olarak göstererek seminere son verdi.

Özel Seçkin Koleji Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Sevgi TEZGÖR; "İlkyardımın hayat kurtarıcı yönünün yanında insanlar arası yardımlaşma duygusunun gelişmesine de katkıda bulunuyor. Herkesin ilk yardım konusunda bilgilendirilmesi hayati bir önem taşıyor. Özel Seçkin Koleji olarak bu tür etkinlikler ve seminerler artarak devam edecektir" dedi.