ÖZEL SEÇKİN KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ AVRUPA’DA

Özel Seçkin Koleji öğrencileri, Kesişen yollar – "GÖÇ" müzikali ile Avrupa'yı fethetti ve memleketine döndü.

            Özel Seçkin Koleji ve Fen Lisesi'nin, Avrupa Birliği Comenius Okul Ortaklığı Projesi çerçevesinde hazırlanan ve 2007- 2009 Haziran dönemini kapsayan "Crossroads" (Kesişen Yollar)- Migration Musical (Göç Müzikali) için proje ortakları olan ülkeler İsveç, Norveç, İspanya ve İsviçre ile 16–24 Ocak 2009 tarihleri arasında bir araya gelerek, önce İspanya'da ardından İsviçre'de müzikallerini sergilediler. "GÖÇ" müzikali, Özel Seçkin Koleji Kurucularından İbrahim Kaçıran'ın eşlik ettiği 3 öğrenci ve İngilizce Öğretmeni İbrahim Sevimli, İspanya - Miguel De Cervantes Secondary School , İsviçre- Hochdorf Secondary School, Norveç-Skole Fjore Secondary School ve İsveç-Stalforsskolan Secondary School'un oluşturduğu öğrenci ve öğretmen ekiplerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Özel Seçkin Koleji Kurucularından İbrahim Kaçıran, İspanya ve İsveç'te gerçekleştirilen müzikale ve Kolejinin öğrencilerine olan ilginin olağanüstü olduğunu belirterek şunları söyledi. "Öğrencilerimiz, oyun içerisinde almış oldukları önemli rollerle göz doldurarak izleyicinin takdirini kazandılar. Bundan daha önemlisi, öğrencilerimiz akıcı İngilizceleri ve bir Türk gencine yaraşır davranış ve tavırlarıyla birer kültür elçisi olarak, uluslararası platformlarda okulumuzu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek bizleri gururlandırdılar." Dedi.

 Kaçıran, bir çok Avrupa ülkesinde gerçekleştirmekte oldukları müzikal'in geçmiş ve gelecek programları ise şöyle özetledi. "Bilindiği üzere senaryosu okulumuz öğrencileri tarafından yazılan ve diğer ülkelerin okulları ile paylaşılarak müzikale çevrilen tiyatro'nun  provaları, 12-21 Ocak 2008 tarihinde İsveç'in Eskilstuna şehri, Stalforsskolan Secondary School' da gerçekleştirildi ve burada 5 ülke'nin okullarından gelen akranlarıyla kültür alışverişinde bulunuldu. 17 Ekim 2009 tarihinde ise müzikal ilk defa gerçek anlamda Gaziantep Özel Seçkin Koleji - AKM salonunda sahnelendi. Öğrencilerin ve halkımızın yoğun ilgi göstermiş olduğu müzikal tam bir başarıyla gösterime sunuldu. Son olarak da 16-24 Ocak tarihleri arasında gitmiş olduğumuz İspanya ve İsviçre'de sahnelenerek izleyicilerin takdirini aldı.5 ülkenin okulları ile gerçekleştirilen bu müzikalin final gösterilerini ise, 14-21 Mart 2009 tarihleri arasında İsveç'in Eskilstuna şehrinde ve Norveç'in Grimstad kentinde sunarak sonlandıracağız." Dedi.

İbrahim Kaçıran, sözlerine; "Müzikalimize ve bizlere Madrid'de yakın ilgi gösteren İspanya'daki Türk Büyükelçiliği'ne ve müzikalimizi seyretmek için kilometrelerce yolu kat ederek Zurih'ten Hochdorf'a gelen İsviçre' deki Türk Büyükelçiliği yetkililerine teşekkürlerimi sunuyorum." diyerek son verdi.