Gaziantep'in Kurtuluşunun 94. Yılını Kutladık

Özel Seçkin Koleji AKM Konferans Salonunda düzenlenen programa, Özel Seçkin Koleji Kurucusu İbrahim Kaçıran, idareciler, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Edebiyat Öğretmeni Gül Başak Çelik’in konuşması yer aldı. Çelik; "Bir kenti o kent yapan bazı değerler vardır. Yürüdüğümüz toprak, tarih, tarihin ruhu… Tarihin ruhu diyorum çünkü verilmiş mücadelenin, kazanılmış zaferlerin, yitirilmiş canların enerjileri evrende hala vardır. Ve bizler bu kentin insanları olarak üzerine destanlar yazılan toprakta yürüyor, geçmişin enerjisinin yayıldığı havayı soluyoruz." dedi. Sözlerine Mehmet Akif’in "Bastığın yerleri ´toprak´ diyerek geçme, tanı! Düşün, altında binlerce kefensiz yatanı. " dizeleri ile devam ederek "Bugün her biri Şehitkamil, her biri Şahin Bey, her biri Özdemir Bey olan Antep’in öyküsünü bir de bizden dinleyeceksiniz." diyerek öğrenciler tarafından hazırlanan "Kefen Bayraklı Kale" adlı program "Çiçek ve sözlerle şehitleri anma" ile başladı.

 

Fotoğraflarla slayt gösterisinin ardından Türkü Şöleni ile program devam etti. "Antep Müdafaa Türküsü", "Gaziantep Yolunda", "Gaziantep Övmesi" türkülerinin öğrenciler tarafından çalınarak seslendirilmesi tüm izleyenleri büyüledi.

 

Program sonunda, yine Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri tarafından sunulan "Karayılan" oratoryosu ile tüm misafirler tarihe yolculuk yaparak Antep savunmasını yeniden yaşadılar.