Yüzmede Çifte Birincilik

Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürlüğü tarafından 22-24 Şubat 2016 tarihlerinde düzenlenen okullar arası Küçükler Yüzme İl Birinciliği müsabakaları Alleben yüzme havuzunda gerçekleşti.

 

Gerçekleşen müsabakalarda Seçkin Koleji hem Kız hem Erkek Takımı takım olarak il 1.si oldu.

 

Müsabaka boyunca güzel bir yarış çıkararak 1.liği göğüsleyen Seçkin Koleji Yüzme Takımları, toplamda 26 madalya kazanarak şampiyon olmayı başardı. Erkeklerde 25 kızlarda 18 takımın yarıştığı müsabakalarda Küçük kızlar takımı 9 altın, 4 gümüş, 2 bronz, Küçük Erkekler takımı 6 altın, 4 gümüş, 1 bronz madalya kazandı.

 

Özel Seçkin Koleji Kurucularından ve Spor Kulübü Başkanı İbrahim Kaçıran, "Yüzme ve spor hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişme yönünden hem de iyi bir kişilik gelişimi ve ruh sağlığı bakımından önemlidir. Çocuk spor yoluyla çevresini tanır, iletişim kurar, kendine güveni artar. Psikolojik açıdan da kendini kontrol etmeyi, iradesini kullanabilmeyi, başarıya güdülenebilmeyi öğrenir. Öğrencilerimize sporun önemini anlatarak yaşamlarıyla içselleştirmelerine yardımcı olan öğretmenlerimizi ve gösterdikleri özverili çalışmalar sonucunda aldıkları bu güzel birincilik için öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.