Voleybol BÖLGE 1.si olduk

SEÇKİN KOLEJİ KIZ VOLEYBOL TAKIMI ONUNCU KEZ BÖLGE ŞAMPİYONU OLDU

 

Özel Seçkin Koleji Genç Bayan Voleybol Takımı, il şampiyonluğundan sonra Bölge Müsabakalarında Bölge 1.si olarak şampiyonluğunu ilan etti.

 

Voleybolda bir marka olan Seçkin Koleji final maçına gelene kadar çeyrek finalde GKV’yi, grupta Şehitkamil Belediyesi Anadolu Lisesi’ni, Özel İdare Anadolu Lisesi’ni, Doğa Koleji’ni, yarı finalde Av.Mahmut Düşkün Ticaret Lisesi’ni finalde de Cumhuriyet Lisesi’ni 3-0 skorla mağlup ederek il şampiyonu olmuş ve bölge müsabakalarına çıkmaya hak kazanmıştı. 16-19 Şubat 2015 tarihleri arasında Hatay’ da yapılan Mersin,Konya ve Hatay’ın İl birincileri ile yapılan Bölge Müsabakalarında, ilk gün Mersin ilini 3-0,  2. gün Konya’yı yine 3-0’lık skorla yendi. İstikrarlı sürdürdüğü maçların 3. gününde ise Hatay takımı ile çıktığı müsabakayı da 3-0’lik skorla yenerek Bölge Müsabakalarında 1. oldu.  

 

Özel Seçkin Koleji Spor Kulübü Başkanı ve Okul Kurucularından İbrahim Kaçıran, Gaziantep’i en iyi şekilde temsil ettiklerine inandığı takımları ile ilgili , "Etkili oyunumuzla final maçına çıkmaya hak kazanan takımımız iyi mücadele verdiği Hatay maçını da alarak turnuvayı bölge 1.si olarak bitirdi. Tüm oyuncularımızı ve öğretmenlerimizi kutluyor, Türkiye yarı finalinde de bizleri en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum." dedi.