7 TEOG Birincisi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8.sınıflara 26-27 Kasım tarihlerinde düzenlenen TEOG Sınavında Özel Seçkin Koleji hem bireysel hem de kitlesel olarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

İki oturum şeklinde gerçekleştirilen sınavda Özel Seçkin Ortaokulu 8.sınıf öğrencilerinden yedi öğrenci 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak 700,00 puan almış ve Türkiye 1.si olmuşlardır. 66 öğrencisiyle sınava giren Özel Seçkin Koleji öğrencilerinden 48’i 600,00’ün üzerinde puan alarak kitlesel olarak da başarısını kanıtladı.

 

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Özel Seçkin İlköğretim Okul Müdürü Mustafa Şenel, "Okulumuz daha önceleri OKS’de, son birkaç yıldır SBS’de ve iki yıldır da TEOG’da hem Gaziantep çapında hem de Türkiye genelinde gerek kitlesel başarı puanı ile gerekse bireysel başarılarla fark yaratan bir kurumdur. Öğretmen, öğrenci ve veli arasında kurulan sıkı işbirliği, güçlü ve azimli bir kadro, çağdaş eğitim ve öğretim yaklaşımları başarımızın temelini oluşturmaktadır. Okulumuz yalnızca akademik alanda değil aynı zamanda sportif ve sanatsal alanlarda da yerel ve ulusal başarılara doymayan bir kurumdur. Bu sene 20. yılını kutlayan kurumumuz genç ve dinamik bir okul olarak başarılarına devam edecektir çünkü biz başardıkça aslında Türkiye başarıyor, bunu biliyor ve bunun sorumluluğunu her an hissediyoruz." dedi.