Tüm Haberler
Tüm Duyurular

VEDALAR ZORDUR
<< Geri Dön   Eğitimcilerin ve öğrencilerin yaşamında, en değerli anlarından biri de mezuniyet törenleridir.   
   Bu yıl Seçkin Koleji olarak Fen lisesinden 41, Anadolu Lisesinden 49 olmak üzere toplam 90 mezunumuzu yetişkinler kervanına uğurladık.
   Mezunlarımız, ortaöğretimi bitirmenin ve yüksek öğrenime ilk adımı atmanın büyük mutluluğunu yaşadılar. Şüphesiz bu, çalışmayla, gayretle hak edilmiş eşsiz bir mutluluktur.
   Bu mutluluk tablosunun oluşmasında, yöneticisinden, öğretmenine, memurundan hizmetlisine, bilgi işlem sorumlusundan halkla ilişkiler sorumlusuna, ölçme değerlendirmeden rehberlik servisine, sağlık görevlisinden güvenlik personeline, yemekhane sorumlusundan öğrenci servis şoförlerine ve velilerimize kadar emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
         Değerli Eğitimciler;
  Büyük Atatürk, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti´ni, uygarlık eserleriyle ilerleyen ve yükselen bir ülke olarak görmek istiyor, "Benim tek manevi mirasım bilim ve akıldır" diyerek, bizlere açık bir yol göstermiştir.
 Bilim ve akıl mirasının muhatapları, kuşkusuz bütün Türk milletidir, ama bu mirasın doğası gereği, öncelikli muhatabı eğitim kurumlarıdır.
 Bilimin ve aklın öngördüğü çalışmaları, bu yöndeki toplumsal duyarlılıkları üstlenmek, eğitim kurumu olmanın her zaman baş şartı olmuştur.
 O nedenle eğitim kurumları, toplumun değer yargılarını etkin kılmanın da güvencesidir.
 Hiç kuşku yok ki, bu değerlerin güvencesi olmak,  ülkemizin medeni dünyada onurlu yerini almasını sağlayacak eserler yaratmak demektir.
 Uygarlık yolundaki yarışta, başarının ölçüsü de, bu eserlerin, insan yaşamı ve bilinci üzerindeki, gücünden başka hiçbir şey değildir.
 Eserlerin en büyüğünün ve en kalıcısının insan olduğu inancını, eğitimin temel ilkesi yapan, biz eğitimcilerin heyecan ve mutluluğu, işte bu anlayıştır.
 Bu bakış açısıyla, sevgili öğrencilerimizi milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkesini ve insanları seven, dürüst, doğru, kendi ayakları üzerinde durabilen gençler olarak yetiştirmek sizin vicdan borcunuzdur.
         Sevgili Öğrenciler;
 İnancımız ve emeğimiz siz öğrencilerimizin başarılarıyla bir anlam kazanmakta, dahası asıl anlamını sizi geleceğe hazırlamakta bulmaktadır.
 Gururla ifade ediyorum ki, siz öğrencilerimiz, her biriniz bizim en büyük eserimizsiniz. Çünkü sizlerin başarıları, güzel Türkiye’mizi müreffeh bir noktaya taşıyacaktır.
 Her biriniz, güçlü bir gelecek için inancımızın ispatısınız. İnanıyorum ki, muasır medeniyet çizgisini sizlerin eserleriyle geçeceğiz.        
 Bugün mutluluğumuzun büyüklüğünün yanında sizlerden ayrılacak olmak da yüreğimizde buruk bir hüzün bırakıyor. Yıllar önce sınıfta son dersimi verirken ne gibi duygular yaşadıysam 27 yıl sonra bugün öğrencilerimden ayrılırken aynı duyguları yeniden yaşıyorum. Vedalar her alanda zordur. Ancak eğitim camiasında zorluk daha bir yürek burkuyor. Yıllardır birlikte olduğun, evladının yerine koyduğun, acısıyla acı duyup sevinciyle mutlu olduğun minicik bedenleri yaşama uğurlamak zor geliyor. Tek tesellimiz öğrencilerimizin iyi yerlere gelip bizleri ve ülkesini yüceltecek olmalarına olan inancımızın büyüklüğüdür.
 Özel Seçkin Koleji’nin var oluşuna ve amaçlarına emek ve güç veren, eğitimin üç temel taşı olan öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim.

Yolunuz açık olsun değerli öğrencilerimiz, bahtınız size hep gülsün güzel evlatlarımız. Bugüne kadar hem okulunuz hem de yuvanız olan Seçkin Koleji bugünden sonra sizleri her zaman bağrına basacak olan sıcacık bir yuva olacaktır. Hayat sizlere hep başarı getirsin, mutluluklar sizinle olsun, yüzünüzden gülücükler hiçbir zaman eksik olmasın…  
 
İbrahim KAÇIRAN
Kurucu