Tüm Haberler
Tüm Duyurular

TOPLUMLAR
<< Geri Dön    Toplumlar,  eğitimin gerekliliğine gün geçtikçe daha fazla ihtiyaç duymakta ve eğitimin yaygınlaştırılması, başarının yükseltilmesi için eğitime daha fazla kaynak aktarılmasını istemektedir. Vazgeçilmez bir olgu olan eğitim hakkının  etkili ve verimli bir şekilde sunulması artık bir görev değil zorunluluk haline gelmiştir.

     Dolayısıyla, ülkemizde de bireylerin eğitimden beklentileri artınca, eğitim alanında üretilmeye çalışılan alternatif çözüm önerileri ve nitelikli eğitim-öğretim ön plana çıkmaya başladı.
         
     Bu düşünceden hareketle açılan Özel Seçkin Koleji  kuruluşundan bugüne kadar eski eğitim metotlarını tekrarlamak yerine, bunların üzerine yeni şeyler koyabilmeyi ve farklı projelerle yaratıcı olmayı hedefledik. Yaratıcı, buluşçu insanlar, kendilerine sunulan her şeyi olduğu gibi kabul etmeyenlerdir.  
        
     Yaratıcılık, eğitimle geliştirileceği kabul edilen bir gerçektir. Seçkin olarak öğrencilerimizin görerek öğrenmelerini sağlamak için görsel eğitimi önemsiyor ve okulumuzda kısmen uygulanan görsel eğitim teknolojisini en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz.   
                             
     Kıymetli ebeveynler, çocuğunuzun mutlu olmasını, meslek sahibi olmasını, rahat bir yaşam sürmesini, başarılı olmasını istemek optimal ifadeyle doğal hakkınızdır.
 
     Bunun için elinizden geleni yapıyorsunuz, bütçenizin elverdiği ölçüde en iyi eğitim şartları sunuyor ve onlara çalışma şartları hazırlıyoruz. Bizler de pragmatik düşünmeden hedeflerimizi sizin hedeflerinizle birleştirerek ve aynı amaca hizmet ederek çabalarımızı sürdürüyoruz.                
                
     Sevgili Öğrenciler, Seçkin Koleji olarak bir kombinasyon içinde sizi en iyi şekilde yetiştirmek ve yarınlara hazırlamak üzere her türlü imkânlarımızla mücadele vermekteyiz.  Bu yolda, bu düşüncelerle sizlerin geleceğini kurmaya çalışırken siz sevgili yavrularımızın da bu düşüncelerle daha istekli, daha bilinçli, eğitim bilimindeki her gelişmeyi davranışa dönüştürüp; Atamızın gösterdiği medeniyet yolunda hiç yılmadan, usanmadan, yorulmadan ilerlemelisiniz.
  
      Atatürk, meydanlarda kazanılan savaşın eğitim ile taçlandırılmazsa başarılı olamayacağını söylemiştir. Özel Seçkin Koleji olarak Büyük Atatürk´ün bu sözünü kendimize rehber edinerek geçmişte kazanılan başarıları günümüzde tekrarlamak ve ülkemizin başarılarını taçlandırmak için emin adımlarla ilerliyoruz ve bunun mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz.      
         
     Umutlarınızın yeşerdiği, hayallerinizin gerçekleştiği başarılarla dolu yarınlar sizlerin olsun.                            

İbrahim KAÇIRAN
Kurucu