Tüm Haberler
Tüm Duyurular

ÖZEL SEÇKİN KOLEJİ 20 YAŞINDA
<< Geri DönBütün toplumların, ailelerin, kurumların, okulların hedefi; sağlıklı, başarılı, geleceğe güvenle bakabilen bireyler yetiştirmektir. Biz de Özel Seçkin Koleji olarak 20 yıl önce bu misyona talip olurken hedeflerimizin merkezine sevgiyi oturttuk. Çünkü başarıyı sağlayan, öğrencilerin davranışlarını olumlu yönde değiştiren en önemli olgunun insan sevgisi olduğu aşikârdır.

 

Sevgi ucu açık, sınırları belli olmayan bir paradigmadır. Dünyanın en büyük gücü kuşkusuz karşılıksız verilen sevgidir. Bu sevgiyi çocuklarımızdan esirgemediğimiz zaman, onların gözlerindeki ışığı, yüreklerindeki sıcaklığı görebileceğimizi hiçbir zaman göz ardı etmedik. Okul marşımızdaki çocuklar çiçek, bizler de sevgi bahçıvanlarıyız vurgusu ise yine bu düşüncenin ürünüdür. Çünkü biliyoruz ki, sözün etkisi, davranışın kendisi kadar, içinde taşıdığı sevgidedir. Sevgi, davranışa nitelik kazandırır, nitelik başarı getirir, kişiliğin oluşmasını sağlar ve ayakları yere basan bireyler yaratır.

 

Şüphesiz her yaşın kendine göre farklı gelişim evreleri ve bu gelişimi desteklemek için yapılması gerekenler vardır. Siz kıymetli ebeveynler, çocuklarınız için en iyisini ve mükemmelini istemekte son derece haklısınız. Özel Seçkin Kolejinin etkin ve uzman kadrosu, büyük beklentilerle emanet ettiğiniz yavrularınızı yarınlara hazırlamak için küresel dünyada yeni alternatif eğitim yaklaşımlarını inceleyerek sürekli öğrenen okul programını uygulamaktadır. Derslere her öğrencinin aktif katılımını sağlayıp  bireysel performansa uygun öğrenme proje çalışmaları başlatmış, ayrıca çocuklarımızın kendilerini tanıması, güçlü ve zayıf yönlerini öğrenmesi, hayata bakış açılarının olumlu yönde değişmesi için öğrenci ve öğretmen ilişkilerinde birlikteliğe de öncelik vererek  sosyal etkinlik programlarını eğitimin önemli bir parçası haline getirmiştir. Bu çalışmalar manzumesi her zaman cesaret verici ve mutlu bir atmosfer içinde yapılmış ve yapılmaktadır.

 

20 yıllık süreçte, hareket noktamız; her çocuğun özel ve ailesi için umut, ülkesi için ise gelecek olduğu realitesi olmuştur. Bu bakış açısı hafıza ve hassasiyetimizi hep canlı tutmuştur.

 

1995 yılından günümüze kadar devam eden süreçte ileri düzeyde eğitim programlarıyla çocuklarımızı iyi bir  geleceğe hazırlamanın mücadelesini verdik. Farklı sosyo-ekonomik ve kültürel çevrelerden gelen öğrencileri seviyelerine uygun bir şekilde destekleyerek en verimli şekilde farklılıkların üstesinde gelmeye çalıştık. Amacımız gelecekte ülkesine yararlı , mutlu ve başarılı bireyler kazandırmak; kültür, teknoloji, bilim ve sanat alanlarında iyi yetişmiş, özgüveni gelişmiş, sorgulayan  nesiller  yetiştirmektir.

 

Gelinen noktada, çalışmalarımızın sonuç verdiğini görmekteyiz. Kolejimizin bölgenin en başarılı ve nitelikli okulları arasında yer alması , herkesin kaydolduğu okul değil herkesin kaydolmak istediği okul olması gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Şüphesiz bu sabır gerektiren başarılı çalışmalar; tutkulu, etkili, öğrenmeyi öğreten ve sürekli öğrenen bir organizasyon ruhuna sahip idareci ve öğretmenlerimizin eseridir.

 

20 yıllık süreçte bugün aramızda olsun veya olmasın idareci, öğretmen, teknisyen, memur, personel ve emeği geçen herkese yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Ayrıca yapıcı eleştirileriyle ufkumuzu genişleten, bize yol gösteren velilerimize de minnettar olduğumuzu burada ifade etmek istiyorum.

 

Özel Seçkin Kolejinin 20.yılını kutladığımız bu günlerde mutluyuz, guruluyuz. Daha nice yirmi yıllara ümidiyle bütün velilerimizin ve değerli Gazianteplilerin 20 yıl etkinliklerimize katkı ve desteklerini bekliyor saygılar sunuyorum.

 

İbrahim KAÇIRAN
Kurucu