Tüm Haberler
Tüm Duyurular

ANADOLUDAKİ EĞİTİM ÇINARI
<< Geri DönSeçkin Koleji, bir araya gelinip dost sohbetlerinde dile getirilen ‘’Eğitimdeki başarısızlığa, tekdüzeliğe son verilmeli; yeni açılımlarla, çağı yakalayarak, karşılaşacağımız zorluklar her ne derecede olursa olsun bıkmadan usanmadan, azimle çalışarak bu koleji kurmalı ve insanlarımıza hak ettikleri gerçek eğitim ve öğretim imkânını sunmalıyız.”  düşüncesinden filizlenmiş ve yeşermiştir.

 

20 yıl önce yeşeren ve ulu bir eğitim çınarı olma yolunda emin adımlarla yürüyen bu filiz, kamuoyunun yoğun ilgisi ile karşılaşmıştır. Verdiği eğitim-öğretimle birlikte gelen sayısız akademik, spor ve kültürel başarılarla tüm Gazianteplilerin takdirini toplamayı başarmış ve birçok kimsenin hayal bile edemeyeceği büyük başarıların altına imza atmıştır.

 

Bu genç eğitim çınarı, kurulduğundan bu güne kadar geçen 20 yıl içerisinde bulunduğu noktaya deyim yerindeyse tırnaklarıyla kazıyarak gelmiştir.

 

Kurulduğu günden bu yana büyük atılımlar gösteren, eğitimde marka haline gelen kolejimiz güzel Gaziantep’imizin aydınlık yüzü olmuştur.

 

Günümüzde toplumun beklentilerine yanıt verebilen, bilgi kullanımına ve teknolojilerine hâkim, araştıran,  sorgulayan ve üreten; yaşam için gerekli bilgilerin yanı sıra kendini her alanda yenileyen, katılımcı, evrensel boyutlarda bağımsız düşünebilen ve çalışabilen insan yetiştirmeyi hedeflemiştir.

 

Bu dileklerimizin gerçekleşmesi için aralıksız çalışmalarımızı, çağdaş dünyanın örnek kurumu olma amacını kendine misyon edinmiş, şehrimizin eğitim kalkınmasında önemli bir rol üstlendiğine inanarak sürdürüyoruz. Ulu önderimizin ilke ve devrimlerinin ışığında ilerleyerek ülkemizi lider ülkeler konumuna yükseltecek bireyler yetiştireceğine olan inancımız sonsuzdur. Bundan mutluluk duyuyor ve ülkemizin çağdaşlaşmasındaki yolculuğun ancak eğitim ile hız kazanacağına inanıyoruz.

 

Seçkin’in 20. yılı, bir resmin farkına varıldığı gündür. Bir aydınlık şiirinin kutsandığı gündür. Gazianteplilere yeni başarıların müjdelendiği gündür. Nice 20. yıllara, hep birlikte yeni başarılara… 

 

İbrahim KAÇIRAN

   Kurucu