Tüm Haberler
Tüm Duyurular

ANTALYA SEMPOZYUMU 2014
<< Geri DönTürkiye Özel Okullar Birliği Derneği tarafından her yıl farklı konularda düzenlenen ”Geleneksel Eğitim Sempozyumu’nun 13.üncüsü bu yıl yine Antalya Mardan otelde gerçekleştirildi.

   Bu yıl 30-31 Ocak 2014 ta başlayıp, 01 Şubat 2014 tarihinde sona eren Sempozyumda ”Teori, uygulama ve değerlendirmeleriyle farklı eğitim ve öğretim model/yöntem/yaklaşımları”  ele alındı.

   Sempozyuma Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Özel öğretim Kurumları Genel Müdürü Sayın Mehmet Küçük, bakanlığın üst düzey yöneticileri, yerli ve yabancı çok sayıda akademisyen,  özel okul kurucuları, yöneticileri ve öğretmenlerle birlikte toplam 950 kişi katıldı.

   Türkiye Özel Okullar Bölge Temsilcisi ve Gaziantep Özel Seçkin Koleji kurucularından İbrahim Kaçıranın da katıldığı Sempozyumun bu yıl daha renkli geçtiği ifade edildi. Sempozyumla ilgili bir açıklama yapan Kaçıran; “Aslında Sempozyumlarımız her yıl başarılı geçmektedir, ancak bu yıl hem katılım açsından hem de ilgi bakımından göz doldurduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kısaca “Eğitimin Davosu” demek daha doğru bir ifade olur. Çünkü eğitim-öğretimde arayışların baş döndürücü bir hızla devam ettiği bilinen bir gerçektir. Bizler gibi Anadolu da eğitim hizmeti veren özel okullar için böyle Sempozyumların kendimizi geliştirmemiz adına çok uygun ortamlar olduğunu düşünüyorum. Sempozyum süresince hem akademisyenleri dinleyerek hem de orada bulunan eğitimcilerle fikir teatisinde bulunarak eksiklerimizi görme imkânı buluyoruz. Bize bu imkânı sağlayan ve bu organizasyonu gerçekleştiren Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Yönetim kuruluna teşekkür ederim.” dedi.

   Sempozyumda; Prof Dr.Ziya Selçuk’un “Eğitimde kimlik inşası”,Uluslar arası Bakalorya adına konuşan Richard Henry’in Çocuk-Eğitim ve Teknoloji ilişkilendirilmesi, Prof.Dr. Müfit Kömleksiz’in “ Kubaşık Öğrenme”, Eğitimci yazar Jeff Staes’in “2D Eğitim öldü, Yaşasın 3D” yaklaşımı, Prof Dr.Soner Yıldırım, Prof.Dr.Güzver Yıldıran,Prof.Dr. Alipaşa Ayas, Shaun Wılden, Herbert Puchta, Jeremy Harbert gibi daha onlarca akademisyen katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi ve ayakta alkışlandı.

ANTALYA SEMPOZYUMU İLE İLGİLİ BASINDA ÇIKAN HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ.