Tüm Haberler
Tüm Duyurular

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER
<< Geri Dön   Özel Seçkin Okulları 18 yıl önce bu kentin tarihine altın bir not olarak düşmüş ve eğitimin tarih sayfalarındaki yerini almıştır. Bu ulvi yolculukta misyon olarak; çocuklarımızın psikolojik yapılarını bilerek, ne isteyebileceklerini hissederek, öz benliklerini ön plana çıkararak, onlara güvenerek, onları severek hayata hazırlamayı hedeflemiştik. Bunun için de ; gelişen dünyada yeni alternatif eğitim yaklaşımlarını incelememiz, sürekli öğrenen okul programını uygulamaya koymamızın gerekliliğine inanarak yola çıkmıştık. Çünkü sevgili çocuklarımızın büyük beklentilerle bize emanet edildiği ve her birinin bir ailenin umudu, ülkenin geleceği olduğu bilinciyle hareket etmiştik.
   Bu hassasiyet içerisinde onların kendilerini tanımaları, güçlü ve zayıf yönlerini öğrenmeleri, hayata olumlu bakış açısıyla bakabilmeleri, en önemlisi de davranış değişiklikleri konusunda   okulun önemli bir yere sahip olduğu bilincindeydik.
   Gelinen noktada, ortaya koyduğumuz misyonun büyük bir kısmını hayata geçirmenin manevi huzurunu yaşarken, bize güvenerek evlatlarını teslim eden ebeveynlerle de bu bilgileri paylaşmayı etik bir görev olarak addediyoruz.
   SBS’ de yedi kez Türkiye birincisi çıkaran Özel Seçkin Koleji, Ankara Fen, İzmir Fen, İstanbul Fen, Mersin Fen, Adana Fen, Galatasaray, Darüşafaka, Kabataş Lisesi gibi yüksek puanla öğrenci alan farklı okullara çok sayıda öğrenci yerleştirmeyi başarmıştır.
   Ayrıca yüzlerce öğrencimiz Türkiye’nin en önemli üniversitelerinde, Hukuk, Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Mühendislik, Mimarlık, Öğretmenlik, Ekonomi, İngilizce, Genetik ve benzeri alanlarda eğitimlerini sürdürürken bir bu kadar öğrencimiz de mezun olarak hayata atılmışlardır. Ayrıca yüksek lisans ve doktora için dünyanın birçok ülkesinde öğrencilerimizin eğitimlerini sürdürmeleri  gurur kaynağımız olmuştur. Özel Seçkin Ulusal ve Uluslar arası bir kolej konumuna gelmiş, mezunları çığ gibi büyümekte ve dünyanın dört bir köşesine dağılmaktadır.
   2012 Eğitim Öğretim yılında LYS’ de İl birincisi ve Türkiye 13. sü okulumuzdan çıkmış, Şahinbey Belediyesi öğrencimizi arabayla ödüllendirmiştir. Seçkin Koleji kitlesel başarıda da Türkiye derecesi yapan illerin üzerindedir. Örneğin, 2011–2012 ÖSYM sınav sonuçlarına göre MF–2’ de Kilis 285.000 başarı ortalaması ile Türkiye 1.si olurken, Özel Seçkin Kolejinin MF–2 ‘de kitlesel başarı ortalaması 405.465’dir. Yine TM–2 de Kilis 268.000 ortalama puanla Türkiye 1.si olurken TM–2 ‘de Seçkin Koleji’nin ortalaması 324.446 puandır. Özel Seçkin Koleji’nin başarıları sadece akademik başarılarla sınırlı değildir. Comenius okul ortaklığı projesi kapsamında İsveç, Norveç, İspanya, İsviçre ülkelerinde öğrencileriyle birlikte proje çalışmalarını tamamlamış olup, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, İspanya, Almanya ile proje çalışmalarını devam ettirmektedir. Bunların dışında Almanya Ratzgymnasium ve Danimarka Ryslinge Kardeş Okul Projeleri kapsamında karşılıklı ziyaretler sürmektedir.
Cambrıdge Esol sınavlarında %85 başarı, Monami resim yarışmalarında 7 adet Türkiye derecesi, Teniste Türkiye 3.lüğü, Uluslar arası Eko Okullar çevrecilik projesinde yeşil bayrak ödülü, satrançta Dünya 5.liği ve Avrupa 2.liği,19 kez il birinciliği, voleybolda 8.kez il şampiyonluğu, voleybolda 3. lige yükselme, Atletizim il birinciliği, yüzmede Türkiye dereceleri, Judo Türkiye şampiyonluğu başarılarımızın sadece küçük bir kısmıdır.
   Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve daha birçok alanda yapılan proje çalışmaları ile kompozisyon, şiir, resim yarışmaları göz doldurmakta, resmi makamlar tarafından okulumuz “başarıya doymayan okul” unvanı ile taçlandırılmaktadır.
   Bugüne kadar hepimizin amacı Seçkin’i marka haline getirmekti. Bu sonuca büyük ölçüde ulaştığımıza inanıyorum. Bu başarı kuşkusuz çok değerli eğitim kadromuzun başarısıdır. Bu eser fedakârca çalışan ,kendini öğrencilerine adayan, “bu benim okulum” yaklaşımı içerisinde olan eğitimci arkadaşlarımın eseridir. Bu eserde bugün aramızda olmayan değerli eğitimci arkadaşlarımızın da katkıları hiçbir zaman göz ardı edilmeyecektir.
   İyi bilinmelidir ki marka yaratmak kadar markayı korumak da önemlidir. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Özel Seçkin’in değişim sürecinin, hedeflendiği gibi devam edeceğinden hiç kuşkumuz yoktur. Özel Seçkin Koleji’nin bu günlere gelmesinde emeği geçen herkese yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum.
         Sevgili Öğrenciler,
   Yapılan her çalışma sizin için yapılmaktadır, bundan sonra da  yapılmaya devam edecektir. Çünkü bu ülkenin ihtiyacı; Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı,  ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunan, milli ve manevi değerlere sahip çıkan, muasır medeniyet seviyesine ulaşma çabası içinde olan gençlerdir. Bizler de sizlere güveniyoruz, çünkü gençliğine güvenmeyen toplumlar geleceklerine güvenle bakamazlar.

İbrahim KAÇIRAN
Kurucu