Tüm Haberler
Tüm Duyurular

SEÇKİN EĞİTİM
<< Geri Dön     Eğitim ve öğretim günümüzde ciddi bir değişim süreci içerisinde.Günümüzdeki değişimler Türkiye’nin geleceği olan gençleri yetiştirirken biz eğitimcilerin de değişimin  içerisinde kendisini sürekli geliştirmesini öngörmektedir. Bunun ışığında  Özel Seçkin Okulları, 1995 yılında eğitim ve öğretime başladığı ilk günden itibaren öğrencilerini, çağdaş bir eğitimle ulusal ve evrensel değerlerle yoğrulmuş, bilim ve teknolojiyle aydınlanmış, yaratıcı, üretken, sorgulayarak öğrenen, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,milli ve manevi değerlere bağlı, çevresine örnek bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.Bu hedeflerle 17. yılında da adını duyurmaya devam ederek sadece Gaziantep’te değil, Türkiye hatta Avrupa’da da birçok başarıya imza atmıştır.
      Özel Seçkin Okulları’nda,öğretim öğrencilerin kişisel farklılıklarını merkeze alan bir anlayışla ilerlemektedir.  Dersler, klasik anlatan-dinleyen kalıbında değil, öğrencilerin çeşitli proje ve ödevlerle araştırmaya yönlendirildiği ve aktifleştirildiği bir eğitim sistemi şeklindedir. Her öğrencinin bir öğrenme stili olduğunun bilinciyle hareket edilerek aktif yöntemler kullanıp öğrencileri, sosyal-kültürel ve akademik anlamda geliştirir.Bilim ve teknolojinin sunduğu imkanlardan istifadeyle eğitim programını yöntem ve tekniklerini sürekli güncel tutarak A kalite eğitim düzeyine ulaşan okulumuz,öğretmenlerini de bilimsel çalışmalara yönlendirmek ve özendirmek için hizmet içi eğitimler düzenler. Bu sayede öğretmenlerin, donanımlı bir şekilde öğrencilere bilimsel projelerde rehberlik etmeleri sağlanır. Böylece geleceğin mimarları, güvenli ellerde alanında uzman, yeniliklere açık ve dinamik bir kadroyla şekillenir.
      Özel Seçkin Okulları, modern ve çağdaş yapısıyla  bilgisayar ,fen, matematik,  sosyal bilgiler ve  İngilizce laboratuvarları, müzik, tiyatro, halk oyunları ve satranç çalışmaları, tüm spor aktivitelerine imkân sağlayan çok amaçlı spor kompleksi ve modern, hijyenik yüzme havuzu, resim ve görsel sanatlar eğitimi, kütüphanesi, gösteri  salonu ile yarının Türkiye’sini emin adımlarla hazırlamaktadır. Bu imkanları öğrenciye duyduğu sevgi,veliyle kurduğu işbirliği ve güvenle  bütünleştiren kurumumuz her  eğitim öğretim yılında başarılarıyla adından sıkça söz ettirmiştir.
      Akademik anlamda başarılarımız en üst düzeydedir.
      Eğitimde pozitif rekabet ortamının oluştuğu bir dönemde eğitim öğretimde başarısızlığa yer vermeyerek SBS’de 7. ve 8. sınıflarda Türkiye 1.si , LYS’de Türkiye derecesi  elde etmemiz okulumuz için haklı bir gurur yaşatmıştır. 2011-2012 eğitim öğretim yılında okullar arası bilgi yarışmasında  ilköğretim ve lisemiz olarak her iki kategoride de ilçe 1. si olmamız bu eğitim öğretim yılında da başarılarımızın yine Türkiye dereceleriyle taçlanacağının müjdesini bize vermiştir.

      Akademik başarıların yanı sıra bilimsel projelerde, spor ve sanatta da “Seçkin” adı hep vardır.
      Kardeş Okul Projesi’yle uluslar arası alanda,Comenius Programı ile okulumuzun koordinatörlüğünü üstlendiği ve yedi ülkeden okulların katıldığı ekoloji konulu proje ile Avrupa’da  “seçkin”  bir yer edindik.Ecoschool projesini başarıyla yürüten okulumuz TEMA Vakfı ile ortak çalışmalar yaparak çevre bilincine sahip duyarlı bir nesil yetiştirmektedir.Seçkin’in Gaziantep’te en çok proje üreten okul olması  bize ayrıca bir gurur yaşatmaktadır.
      Okulumuz insan hayatının kalitesini artırma da  sporun vazgeçilmez bir yeri olduğunu bilir ve sporu sadece ders olarak görmeyip spor kültürü ve ahlakıyla  bilinçli öğrenciler yetiştirir.Bu alanın içerisinde yüzme ,voleybol,basketbol,atletizm,karate,tenis  alanında kazandığımız başarılar saymakla bitmez.
      Burada saymakla bitiremeyeceğimiz başarılarımız dergimizin bu sayısında da sayfaları süsledi.    Şiir ,kompozisyon,resim, satranç,sanatın ve bilimin birçok alanında her daim ilerleyerek ülke ve il genelinde adını altın harflerle yazdırdı.

      Bizler eğitimde yapılması gereken en iyi ne varsa çağın gereklerine uygun şekilde  yapma gayreti içerisinde bulunuyoruz. Bu gayretlerin sonucunda  başarılar kazanıyor ve atılan tohumların meyvelerini görerek seviniyoruz. Vizyonumuz ışığında gelecekte fark yaratacak bireyler yetiştirmekten mutluyuz.Bizler bilime ve sanata verdiğimiz önemin bir yansıması olarak “Seçkin Bilim ve Sanat Dergisi”ni siz değerli okurlarımıza sunuyoruz.İlgi ile okuyacağınıza inanıyor dergiyi hazırlayan ve sizlere ulaşmasını sağlayan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum.

İbrahim KAÇIRAN
Kurucu