Tüm Haberler
Tüm Duyurular

15. YILDA SEÇKİN
<< Geri Dön“ Asıl başarı, başarılarda gururu yenmek; felâketlerde ümitsizliğe direnmek demektir.”
       Zaman su gibi akıp gidiyor… Seçkin Eğitim Kurumları emek sürecinde 15’inci hizmet yılını kutluyor. Bu nedenle, dergimizin bu sayısını 15.yıl etkinliklerine ayırmayı planladık. Sevinçliyiz, coşkuluyuz, mutluyuz, gururluyuz; ama hepsinden önemlisi duyguluyuz.
       Değerli okurlar, on beş yıllık zaman yolculuğumuzda çok çeşitli zorluklarla karşılaştık. Okul arsası aldığımıza inanmayanlar; otel, hastane binasıdır, satılıyor, batıyor, diyenler hiç eksik olmadı. Halen de bu asparagas haberler maksatlı olarak çıkartılmakta, spekülasyonlar devam etmektedir.
            Mustafa Kemal Atatürk´ün: “Zorluklar karşısında direneceksiniz, karşılaştığınız zorluklar ve olumsuzluklardan asla yılgınlığa kapılmayacaksınız. Aleyhte faaliyetlerden etkilenmeyeceksiniz. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız hiç telakki ederek kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın." sözlerini kendimize şiar edindik.
      Biz Seçkin ailesi olarak hiçbir zaman bu spekülasyonlara itibar etmedik. Ata’nın yolunda yürüyerek profesyonel kadromuzla birlikte Seçkin’i bugünlere taşıdık. Çünkü başarıya giden yolda çekilen çilenin kutsal olduğunu ve daha gidecek çok uzun yolumuzun olduğunu biliyorduk.
     Hani sağır kurbağa diye bir kıssadan hisse vardır. Bizim hikâyemiz biraz da buna benzer. Kurbağalar, bir tepenin zirvesine çıkmak için iddiaya girmişler. Çıkana büyük bir ödül varmış. Başlamışlar tek tek tırmanmaya. Kurbağa tam yolu yarılamak üzereyken aşağıdakiler bağırıyormuş: ”Düşeceksin şimdi, sakın devam etme. Geri dön.” ve acı yenilgiyle aşağı düşüyormuş kurbağa. İki, üç, beş derken sıra son kurbağaya gelmiş. Başlamış tırmanmaya. Yolun yarısında başlamış yine aşağıdakiler çığlıklar atmaya. “Düşeceksin şimdi, sakın devam etme, geri dön.” Ama kurbağa devam ediyormuş, o kadar sağlam ilerliyormuş ki, soluğu zirvede almış. Nasıl olur diye merak edilirken, kurbağanın sağır olduğu ortaya çıkmış.”
      Bizler de sağır kurbağa misali olumsuzlukları duymadık, hep ilerliye ama hep ilerliye bakarak yol almaya çalıştık. Zirveye emin adımlarla çıkarken bize aşağıdan bağıranları duymadık ve sadece işimizi yaptık. Çünkü bizler eğitimde iyi olmanın yolunun, iyinin üstünü çizmekle değil, altını çizmekle doğru orantılı olduğunu biliyorduk. Seçkin, vizyon ve misyonu gereği, dik duruşu ile hep doğruların altını çizerek yoluna devam eden ilkeli bir eğitim kurumu olmuştur, bundan sonra da böyle ilkeli olmaya devam edecektir.
      Ünlü düşünür Bismark: ”Okullara sahip olan ülke, geleceğe de sahiptir.”  diyerek bilim ve teknolojiyi genç dimağlara aktarmakla birlikte okulların “eğitimde” tartışılmaz sorumluluğunu da vurgulamıştır. Bizler Seçkinli olarak bu sorumluluğu hep yüreğimizde hissettik. Çünkü okullar sadece öğretim yani akademik başarıdan ibaret değil aynı zamanda davranışları değiştiren ve beceri kazandıran kurumlardır.
      İşte bu bilinçte olan Özel Seçkin Koleji’nin değerli çalışanları, hızlı değişen bilgi ve teknolojinin bireyi, kurumu, toplumu değiştirdiği gibi eğitim sistemlerini de etkilediğinin bilincindedir. Bu nedenle teknolojiyi eğitim sistemlerinin vazgeçilmez temeli olarak kabul eden Özel Seçkin Eğitim Kurumları hem öğretimde hem de eğitimde kaliteyi yakalamış ve ilimizde artan bir taleple karşılamıştır.
     Özel Seçkin Eğitim Kurumları, Okul Öncesinden Anadolu ve Fen Lisesine kadar uzanan aydınlık bir süreçtir. Bu süreçte aydınlık geleceğimiz olan öğrenciler, yaratıcı, çözümleyici, bireysel yetenekleri geliştirici eğitim ve öğretime hazırlanırlar. Amacımız; temel bilimler, anadil, iki yabancı dil öğretimi, spor ve sanat çalışmaları ile bireyin gelişimini tamamlamaktır. Ayrıca, değerli öğretmenlerimizin yukarıdaki misyonla birlikte, Türk milletinin en kutsal bildiği hürriyet, istiklal, vatan ve bayrağına nasıl sahip çıkması gerektiği, tarihini, savaşlarını ve kahramanlıklarını, milli realitemizi edebi eserlerimizle çocuklarımıza aktarma konusundaki gayretlerinden de kuşkumuz yoktur. Bu değerler noktasında tüm eğitim kurumlarının hassas olması gerekir; çünkü gelecek nesillerimiz milli tarih şuuruna erişsin ki, öz güvenle geçmişi analiz edip geleceklerinden emin olsunlar.
     Eğitimde 15 yıldır hizmet vermeye çalışan okulumuz, fiziki şartlarından, verilecek eğitim ve öğretim programlarına kadar tüm hizmetleri en üst düzeyde vermeye çalışmaktadır. Her zaman yeni heyecanların yaşandığı ve devamlı olarak dinamik bir yapı sergileyen Özel Seçkin Eğitim Kurumları, yepyeni hedeflere doğru yelken açmaya bundan sonra da devam edecektir.  
     Bizi bu noktaya taşıyan, hedeflerimize emin adımlarla yol alırken bizlere destek veren çok değerli çalışanlarımıza, velilerimize, sevgili öğrencilerimize, hizmet öğrenci servisi sürücü ve yöneticilerine, yemekhane mensuplarına, basınımıza, eğitimci dostlarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
     Değerli veliler, bizi seçmeniz tesadüf değil, sizin tarafınızdan seçilen,”sıradan değil; marka”, ”ucuz ve kalabalık değil; kaliteli ve seçici olmaya devam edeceğiz. Seçkin Koleji, eğitimi önemseyenlerin, eğitime gönül verenlerin okuludur. Başarıyı ve güzellikleri paylaşmak dileğiyle daha nice on beş yıllara. Sevgiyle kalın…

 

İbrahim KAÇIRAN
Kurucu