Tüm Haberler
Tüm Duyurular

Projelerimiz
<< Geri DönAPA

 

Özel Seçkin Koleji Psikolojik Danışmanlarından Erdem AKGÜN American Psychological Association ın (APA) alt çalışma grubu olan Society for the Exploration of Psychotherapy Integration (SEPI) nin yılda bir kez düzenlediği ve tüm dünyada Psikoterapist ve kuramcıların katıldığı kongreye gönderdiği sunum ile katılmaya hak kazanmıştır.

 

APA, American Psychological Association (Amerikan Psikoloji Birligi) kelimelerinin bas harflerinin kısaltmasıdır. APA, Amerika Birleşik Devletlerinde psikoloji çalışmalarını temsil eden bilimsel ve profesyonel bir dernektir ve 155.000´den fazla üyesiyle dünyada psikoloji alanındaki en büyük kuruluştur.

 

SEPI Amerikan Psikoloji Birliğinin 54 farklı özel çalışma grubundan 30. Çalışma grubudur. Sepi’nin amacı Teorik bilgileri, klinik uygulamaları ve kuramsal çerçeveleri ortak bir şemsiye altında toplayarak entegraif uygulamaları teşvik etmektir.

 

Bu yıl 32. si 16-18 Haziran 2016 Tarihinde İrlanda Dublin’de düzenlenecek olan kongreye bir vakayı farklı kuramsal perspektifler ile değerlendirdiği sunumu ile katılacak olan Erdem AKGÜN hazırladığı sunumu önde gelen kişilik kuramcıları ve onların temsilcilerinin önünde sunacaktır.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi Okul Müdürü Sevgi Tezgör; “Ülkemizin farklı kültürel yapısının kişilik kuramları çerçevesinde küçük bir değerlendirmesini içeren bu sunum dünyadaki farklı Psikoterapistlerin ülkemizin kültürel yapısını anlaması için bir örnek teşkil edecektir. Öğretmenimiz Erdem Akgün’ü bu başarısından dolayı tebrik ediyoruz.” dedi.