Tüm Haberler
Tüm Duyurular

Başarılarımız
<< Geri DönAB yi Öğreniyorum Bilgi Yarışmasında İL 1.liği | 01.06.2015

 

Türkiye’nin AB bilgi merkezi bulunan 21 ilinde lise 10. Sınıf öğrencileri arasında düzenlenen AB’yi öğreniyorum bilgi yarışmasının finali Mahmut Hümayun Özhelvacı Ortaokulu’nda 27 Mayıs 2015tarihinde gerçekleşti.

 

İlk ayağı Şehitkâmil ilçesindeki liseler arasında yapılan yarışmada ilçe 1.si olan Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri il finalinde de 1. olarak büyük bir başarı elde etti.

 

Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Sevgi Tezgör konuşmasında; “AB’ye aday bir ülke olarak Türkiye için en önemli konulardan birisi adaylık sürecimiz ve tam üyelikle ilgili doğru bilgiler edinmektir. Bu yarışma ile öğrencilerimiz AB değerleri, temel haklar ve politikaları hakkında bilgi sahibi oldular. Zaten yarışmanın amacı da AB hakkında bilgi sahibi olup farkındalık yaratmaktır. Öğrencilerimizin Ankara’da gerçekleştirilecek Türkiye finalinde de ilimizi başarı ile temsil edeceklerine inanıyor, bu başarılarından dolayı öğrencilerimizi ve desteklerini esirgemeyen öğretmenlerimizi kutluyorum.” dedi.