Tüm Haberler
Tüm Duyurular

Başarılarımız
<< Geri DönEğitimde İyi Örnekler Finalindeyiz | 30.04.2014


7-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Matematik, Fen ve Teknoloji Alanında Yenilikçi uygulamalar ve Materyaller adlı yarışmada Özel Seçkin Koleji İlköğretim Okulu Matematik Zümresi’nin “Çemberin Bilinmezliğini Keşfet” isimli projesi sözlü sunum dalında katılan projeler arasında finale kaldı.

 

Özel Seçkin Koleji Matematik Öğretmeni Serkan Kurt, Özel Seçkin Koleji ve matematik zümresini temsil etmek üzere 3 Mayıs tarihinde Sabancı Üniversitesi’nde yapılacak olan 11. Eğitimde İyi Örnekler Konferansına katılacak. Türkiye genelinde yapılacak olan finallerde projesinin sunumunu yapacak olan Kurt; “Projenin özetini çemberin bir turu yardımıyla (zemin üzerinde hareket ettirilerek) pi sayısının ispatlanması ve bu sayede çemberin formülü uygulamasının daha basit bir hale getirilmesi olarak açıklayabiliriz. Projedeki amacımız çemberin çevre formülünün uygulanabilirliğini kolaylaştırmak ve akılda kalıcılığı artırmaktır. Uygulamayı gerçekleştirirken öncelikle çemberlerin zemin üzerinde bir tam tur attırılmalarını sağlayarak çapı ve çevresi belli olan bu çemberlerin yardımıyla çemberin çevre formülünden pi sayısına ulaşılmıştır. Soyut olan kavramları somutlaştırmada kullanılabilecek metotları düşünürken yaratıcı düşünce etkinliğinin grup üzerinde sıkça kullanılması benzer durumlarda karşılaşılabilecek öğrencilerin aynı düşünce yardımıyla problemlere yaklaşması sağlanarak yaratıcı yönü geliştirilmiştir.” dedİ.”

 

Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü Mustafa Şenel; “Öğrencilerimize daha iyi bir eğitim verebilmek için hiç durmadan kendini geliştirmeye devam eden öğretmenlerimize, matematik zümresine ve bu projeyi yaratan Serkan Kurt’a okulumuz adına teşekkür ediyorum ve final sunumunda başarılar diliyorum” dedi.