Tüm Haberler
Tüm Duyurular

Başarılarımız
<< Geri DönÇeviri Yarışmasında Türkiye Finallerindeyiz | 15.05.2014

 

Özel Seçkin Koleji Fen Lisesi Öğrencileri Çankaya Üniversitesinin düzenlemiş olduğu “Beşinci Yazın ve Çeviri Yarışmasında” Türkiye genelinde ilk on’a girmeyi başardı.

 

9 Mayıs Cuma günü Çankaya Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü Kırmızı Salonda gerçekleşen yarışmada Özel Seçkin Koleji Öğrencisi Emre Berkay Öztürk “Hayalimdeki Üniversite”(My Dream Collega) adlı eserle toplamda dört yüz elli eserin katıldığı İngilizce yarışmada ilk on’a girdi.  Aynı yarışmanın İngilizce çeviri alanında Özel Seçkin Koleji Öğrencilerinden  Ezgi Şahin ve İngilizce kompozisyon alanında Fatih Kaan Kanber takdir belgesiyle onurlandırıldılar.

 

Özel Seçkin Koleji Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Sevgi Tezgör, “Eğitimimizin temel amacı öğrencilerimizi hayata hazırlamak. Bu fikir doğrultusunda öğrencilerin ihtiyacı olabilecek her şeyi özenli bir şekilde öğretmeye çalışıyoruz. İngilizce de öğrencilerin hayatında önemli bir nokta da ve biz öğrencilere eğitim verirken İngilizcenin bir sorun değil de bir avantaj olmasını istiyoruz. Verdiğimiz eğitimle ne kadar doğru bir şey yaptığımızı bize kanıtlayan ve bizleri başarı ile temsil eden öğrencilerimize ve değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.