Tüm Haberler
Tüm Duyurular

Başarılarımız
<< Geri DönSeçkin Koleji LYS Başarısı 2016 | 14.08.2016

 

Özel Seçkin Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi, 12 Ağustos  tarihinde açıklanan LYS sonuçları ile üniversiteye yerleştirmede yine bekleneni gerçekleştirdi ve mezun olan öğrencilerini hayal ettikleri bölümlere girmelerini sağladı.

 

2016 LYS Sonuçlarına göre, Özel Seçkin Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri; 9 Tıp Fakültesi, 4 diş hekimliği, 2 eczacılık, 4 Hukuk, , 7 Mühendislik, 11 Mimarlık,, 2 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, 2 Psikoloji, 5 Beslenme ve Diyetetik, , 4 İşletme, 1 yönetim bilişim sistemleri,1 veterinerlik, 1 felsefe, 1 sağlık işletmeciliği,1 adalet yüksek okulu, 1 beden eğitimi öğretmenliği gibi gözde  üniversitelerde istedikleri bölümlere yerleştiler.

 

Özel Seçkin Koleji kurucusu Sayın İbrahim KAÇIRAN, “LYS’ de alınan bu başarı ve öğrencilerimizin aldığı yüksek puanlar bizleri çok mutlu etmiştir. Öğretmenlerimizin olağanüstü çabaları, öğrencilerimizin sistemli - disiplinli çalışmaları ve velilerimizin büyük özverileri bu başarıyı getirmiştir. Yüksek puanlar alarak, Türkiye’nin saygın üniversitelerine yerleşen bizlerin gurur kaynağı olan öğrencilerimizi kutluyor ve onları mutlulukla geleceklerini çizmeleri için üniversitelerine uğurluyoruz.”dedi.