MEDYA
Tüm Haberler
Tüm Duyurular

Medya
<< Geri Dön28.10.2017 | Cumhuriyet Bayramı Coşkusu 94.Yıl

 

Özel Seçkin Koleji´nde Cumhuriyetimizin 94. yılı büyük bir coşkusuyla kutlandı. Özel Seçkin Koleji AKM konferans salonunda düzenlenen kutlama törenine başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canını feda eden aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başlandı. Özel Seçkin Koleji öğrencileri ve öğretmenlerinin hazırladıkları drama, halk oyunları, şiirler, bayrak şovu ve pandomim gösterisi ile bayram coşkusu doyasıya yaşandı.

 

Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yapan Özel Seçkin Koleji İlk ve Ortaokul  Müdürü Seydi GEÇİMLİ “ 29 Ekim 1923 tarihinde de Cumhuriyetin ilanıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. Atatürk´ün "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

           

Bu güzel devleti bizlere armağan eden atalarımızın bizlerden tek isteği cumhuriyetimizi her zaman koruyup geliştirmemizdir. Bunu yapabilmek için de çok çalışıp Türkiye Cumhuriyeti´nin adını başarılarla andırmakla olacaktır. Bu önemli görev de gelecekte bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacak olan yani bu ülkenin gerçek sahibi olan siz çocuklarımıza düşmektedir.” dedi. Özel Seçkin Koleji öğretmen, öğrenci ve velilerin hatıra fotoğrafı çektirmesiyle program sona erdi.